Wczytuję dane...

Kosmetyki XXI wieku - nanosrebro

Kosmetyki XXI wieku - nanosrebro

Jak możemy się dziś dowiedzieć, osoby zajmujące się lecznictwem od wieków wykorzystywały srebro do osiągnięcia odpowiednich rezultatów swojej pracy. Szeroko znane dziś zdolność tego pierwiastka do zwalczania grzybów i bakterii była popularna już w starożytności. Wtedy to zaobserwowano, że ma on wpływ na poprawę samo-leczniczych właściwości ludzkiego organizmu, a wykonane z niego naczynia wydłużają zdatność do spożycia różnych napoi, w tym mleka. Na skutek badań nad srebrem prowadzonych w Niemczech w XIX wieku odkryto, że wszelkie stany zapalne oczu mogą zostać odkażone przy pomocy delikatnego roztworu tego pierwiastka oraz to, że taka praktyka nie podrażnia ich śluzówki.

Czym jest nanosrebro?

Na skutek rozdrobnienia srebra, powstała jego odmiana znana dziś jako nanosrebro. Nie dostrzegalna gołym okiem, jedynie mikroskop elektronowy może ujawnić jej obecność. Na skutek zmniejszenia swojej objętości nanosrebro zyskało o wiele większe możliwości walki z bakteriami, wirusami i grzybami (obecna skuteczność tego pierwiastka to 99,99%). Dzięki rozdrobnieniu właśnie, potencjał leczniczy srebra mógł zostać skutecznie zwiększony, gdyż wraz z redukcją wielkości nastąpiło tu zwiększenie właściwości czynnych pierwiastka.

Działanie

Sposób działania nanosrebra jest bardzo skuteczny, bo w zaledwie kilka minut jest ono w stanie zakończyć życie wielu bakterii i innych drobnoustrojów. W kontakcie z niewidocznymi dla nas grzybami i wirusami, nanosrebro reaguje bardzo stanowczo. Jony tego pierwiastka wnikają w strukturę komórkową drobnoustrojów, a po odpowiednim osadzeniu się w nich momentalnie blokują ich rozwój. Ulegają mu nawet najodporniejsze szczepy spośród grona bakterii, jak np. gronkowiec złocisty, dwoinka zapalenia płuc czy paciorkowce.

Antybiotyk

Z całą pewnością można stwierdzić, że nanosrebro to naturalny odpowiednik antybiotyków uzyskiwanych w sposób sztuczny w laboratoriach farmaceutycznych. Jest między nimi jednak pewna zasadnicza różnica, która przemawia na korzyść srebra – nie wpływa ono negatywnie na florę bakteryjną, która jest jednym z elementów wspomagających nasz organizm. Nanosrebro działa w sposób bardzo inteligentny – potrafi wyszukać i unieszkodliwić tylko te drobnoustroje, które maja zły wpływ na nasze zdrowie. Nie ma tu mowy o powtarzalnych schematach w jego działaniu. Doskonale potrafi jednak dostosować się do warunków, co skutkuje dużą skutecznością jego działania. Innym plusem zastosowania nanosrebra jest fakt, że nieprzyjazna nam mikroorganizmy nie są w stanie uodpornić się na jego działanie. Przerzedzenie szeregów bakterii, wirusów i grzybów to jego najdoskonalsze dzieło – w porównaniu do zwykłych antybiotyków niszczy ich kilkadziesiąt razy więcej.

Również do zastosowania zewnętrznego

Nanosrebro potrafi zdziałać wiele nie tylko wewnątrz ciała, ale i również na powierzchni naszej skóry. Najczęściej wymienia się tu jego nieocenione właściwość lecznicze w kontakcie z:
- oparzeniami (każdego stopnia),
- wągrami i pryszczami,
- egzemą,
- grzybicą,
- czyrakami,
- łuszczycą,
- trudno gojącymi się ranami,
- polipami,
- nadżerkami,
- grzybicami i drożdżycami,
- odmrożeniami,
- regeneracją uszkodzonego naskórka.


Działanie na miarę XXI wieku

Przez lata, kiedy to rozwój cywilizacji i technologi coraz bardziej postępował, w naszym świecie wiele się zmieniło. Nanosrebro jest jedną z takich zmian, której osiągnięcie było wcześniej niemożliwe, gdyż jego działanie, w porównaniu do wcześniejszych środków używanych w medycynie, jest o wiele bardziej rozlegle. To właśnie nanotechnologia pozwoliła nam na jego wytworzenie. Jako środek nie posiadający zapachu, a dodatkowo go neutralizujący może być zarówno doskonałym środkiem higieny jak i antybiotykiem. Jony nanosrebra nie stanowią zagrożenia także dla alergików, dlatego śmiało można powiedzieć, że nasze czasy nie mogły wytworzyć sobie lepszego sprzymierzeńca w walce z złośliwymi mikroorganizmami.
http://www.mag.media.pl/wp-content/uploads/2010/04/ns.jpg