Wczytuję dane...

Olejki - twoje serum pielęgnacyjne

Olejki - twoje serum pielęgnacyjne

Istnieje wiele czynników mających negatywny wpływ na naszą skórę. Najgorsza jest zima. Niskie temperatury, wiatr, ogrzewanie w pracy lub domu – to wszystko sprawia, że kiedy przychodzi wiosna powinniśmy na nowo zadbać o nasz naturalny „płaszcz ochronny”. Warto sobie pomóc, a doskonałym środkiem służącym do tego celu są olejki. Znane od bardzo dawna, zawsze pomagały wprowadzić na nowo wiosnę do życia osób je stosujących.

Skóra dojrzała

Im mamy więcej lat, tym nasza cera traci na sprężystości, a staje się za to bardziej podatna na wysuszenie. By nadać jej ponownie blasku nie trzeba wcale wiele wysiłku. Kremy posiadające w swoim składzie olejki lub same olejki, jakie można kupić w wielu sklepach z kosmetykami są doskonałym serum dla zmęczonej skóry. Dzięki swojej naturalności w mgnieniu oka zostają wchłonięte, a wynikiem tego jest lśniąca, gładka i zdrowa cera.

Podstawowe korzyści

Olejki nie muszą być tylko wykorzystywane do celów poprawy kondycji skóry. Bardzo dobrze radzą sobie bowiem również z usuwaniem zanieczyszczeń, jednocześnie zapewniając ochronę cery. Tworzą one inteligentna warstwę, która pomaga skórze na utrzymanie wody i chroni przed zbyt intensywnym wysuszeniem. Olejki można stosować o każdej porze dnia, z kolei kremy na ich bazie zaleca się nakładać na noc.


Najbardziej znane olejki to:

- arganowy,
- migdałowy,
- różany.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by swój wybór skierować w stronę owoców cytrusowych, jojoba, winogron czy kompozycji kwiatowy. Wszystkie one, choć w różnym stopniu, zapewniają naszej skórze większą elastyczność, efekt odmładzający, stymulują wytwarzanie kolagenu oraz chronią dzięki zawartych w nich antyoksydantom.

W dbałości o ciało

Olejki z powodzeniem nawilżają i natłuszczają cerę oraz, co warto wiedzieć, mają przewagę nad balsamami. Świadome i regularne ich stosowanie jest nawet w stanie znacznie obniżyć prawdopodobieństwo występowania rozstępów. Dla osób cierpiących z powodu notorycznego wysuszenia skóry producenci wypuścili na rynek linie olejków, które można używać podczas kąpieli. Ich właściwości są w tym przypadku niemal identyczne, gdyż równie dobrze radzą sobie z oczyszczaniem, jak i hydratyzacją cery.


Wiele przyjemności dostarcza również masaż z wykorzystaniem olejków. Można go wykonać samemu lub poprosić o to partnera. Podstawową korzyścią w tej praktyki jest fakt, że podczas masażu ukrwienie samoczynnie się poprawia, a inne właściwości (np. antycellulitowe) determinują różne rodzaje olejków (w tym przypadku jest do dzika róża). Cera odżywiona w ten sposób jest także mniej podatna na czynniki, które zwykle przyczyniają się do jej uszkodzenia. Ważną informacją jest, że dłonie zanurzone w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku nie tylko będą nawilżone, ale także wzmocnią się ich paznokcie (dobrze jest wtedy na pewien czas zrezygnować z używania lakieru).


Jak stosować?

Najlepszą metodą zastosowania olejków jest wcieranie ich w skórę, która jest lekko wilgotna. Wystarczy przemyć twarz wodą lub zaraz po wyjściu spod prysznica wmasować odrobinę w swoje ciało, by uzyskać pożądany efekt gładkości i sprężystości. Stosując je codziennie można bardzo szybko poczuć się lepiej oraz długo delektować się wspaniałymi zapachami natury. Najlepiej też odczekać chwilę, aż wsiąknie i dopiero wtedy nałożyć na siebie ubranie. Tych kilka prostych reguł pozwoli każdemu na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.