Wczytuję dane...

Magia feromonów

Magia feromonów

Choć nasz świat rozwija się coraz bardziej, to niektóre mechanizmy pozostają niemal niezmienne. Często staramy się oszukać przyrodę i świadomie rezygnujemy z naszej naturalności. Ma to jednak swoje skutki. Podczas, gdy z niektórymi procesami stanowimy nierozerwalną jedność inne są w stanie zanikać. Jednym z przykładów potwierdzających ten fakt jest świat ludzkich feromonów.

Wybór atrakcyjnego partnera odbywa się na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest odbiór sygnałów, których istnienie nie do końca sobie uświadamiamy. Podstawowym aparatem percepcyjnym, jaki posiada człowiek, jest zbiór dostępnych nam zmysłów. To one decydują o tym, jak postrzegamy otaczający nas świat, więc także i drugiego człowieka. A co jeśli za nasze pozytywne odczucia względem drugie osoby odpowiada nie obiektywny stan faktyczny, a substancje poprawiające go?

Feromony

W kontaktach międzyludzkich, zwłaszcza różnych płci, od zawsze możemy obserwować zachowania nie do końca racjonalne. Czasem ma się wrażenie, że dwoje ludzi zupełnie do siebie nie pasuje, a jednak są razem lub swobodnie rozmawiają. Jest tak dlatego, że jednym z ważniejszych nośników naszej atrakcyjności są feromony. Tak jak świat zwierzęcy, tak i biologia człowieka wyposażyła nas w możliwość wytwarzania tychże substancji. Niestety. Współczesny świat, rozwój cywilizacji oraz długa lista związanych z tym czynników sprawiły, że ta dana przez naturę umiejętność z czasem coraz bardziej zanikła. Wynikiem tego możemy zaobserwować utrudnioną komunikację międzyludzka, czy też coraz większy odsetek osób samotnych, którzy pomimo tego, iż są w pełni wartościowymi ludźmi, nie są do końca w stanie przekazać tego swojemu otoczeniu.

Jak to działa?

Działanie feromonów może być różne. Wydawać by się mogło, że takie świadome wpływanie na wolę innych to magia, jednak w rym przypadku jest ona relatywna. Zacząć należy od tego, iż zarówno mężczyzna jak i kobieta mają swoje osobne feromony. By poprawić swój wizerunek w oczach płci przeciwnej wysyłają one sygnały o potencjalnej atrakcyjności. Odbierane przez zmysły poznawanego mężczyzny, czy też kobiety, z którą rozmawiamy, tworzą nasz dobry obraz. Nagle wydajemy się pewni siebie, ciekawsi, atrakcyjniejsi. Druga osoba nie jest świadoma ich wpływu, wie tylko, że spotkała człowieka, który w jej oczach może być potencjalnym partnerem/partnerką. Feromony poprzez oddziaływanie na układ limbiczny, wpływają więc na zachowanie takiej osoby, która samoistnie darzy do pogłębienia kontaktu lub często sama go inicjuje. To jest właśnie magia feromonów – zbliżyć do siebie dwoje ludzi.

Pomoc z laboratorium

Tak jak różnimy się pomiędzy sobą, tak i nie każdy wydziela odpowiednią dawkę feromonów by potwierdzić swoją atrakcyjność. Jednak od czego jest nauka. Dzięki ciężkiej pracy oraz wielu próbom, naukowcom udało się wytworzyć w warunkach laboratoryjnych substancję, którą nazwali feromonami syntetycznymi. Sukces ten jest o tyle duży, iż badania potwierdzają ich skuteczność. Zarówno ich działanie jak i właściwości niczym nie różnią się od naturalnych feromonów – nawet budowę mają taką samą. Tak jak naturalne feromony, te również są bezzapachowe, co nie zmienia faktu, iż idealnie sprawują swoją funkcję.

Jak używać?

Feromony syntetyczne można kupić w wielu sklepach internetowych, jednak podczas zakupu należy się kierować zarówno ceną, jak i stężeniem, gdyż to ono w dużej mierze odpowiada za jakość i ilość pozytywnych informacji, które wysyłamy do otoczenia. Ludzie używają ich w wielu celach. Niektórzy chcą zainteresować sobą konkretna osobę, inni pragną przywrócić ogień miłości w swoim związku. Są też tacy, którzy stosują feromony, by poprawić swoją pozycję biznesową i skutecznie zawierać znajomości z pożytkiem dla swojej firmy.

Podstawową zasadą jest by używać ich ostrożnie i zgodnie z informacją producenta. Za mała ilość może nie przynieść tak dobrego efektu, za duża ma sporę szanse zadziałać na naszą niekorzyść. Jeśli mamy do czynienia z feromonami w postanie stężonej to wystarczy kropla rozsmarowana w strategicznych punktach na ciele (szyja, nadgarstki, okolice nosa i ust), by poprawnie i efektywnie używać tej syntetycznej substancji – tego eliksiru atrakcyjności.

W sklepie

Warto wiedzieć, że cena poprawnie uzyskanych feromonów ludzkich nie jest mała. Jeśli mają być one skuteczne to nie będzie to skromny wydatek. Dostępnych pojemności tychże produktów jest wiele, ale zazwyczaj mamy tu do czynienia z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma mililitrami. Stosując zaledwie kroplę na dzień, nawet tak mały produkt jest w stanie służyć nam bardzo długo. Wydając kilkaset złotych warto się więc upewnić, że w małej ilości zawarte jest duże stężenie. Dla tych, którzy ostrożnie podchodzą do nowości przygotowano także próbki najpopularniejszych feromonów w postani nasączonych nimi chusteczek, które kosztuja znacznie mniej.

Poza czystymi feromonami możemy zakupić także wersję perfumowaną. Są to zazwyczaj bardzo uniwersalne zapachy, które maja szansę spodobać się bardzo wielu ludziom. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by używając bezzapachowych feromonów syntetycznych połączyć je ze swoimi ulubionymi perfumami. W wielu przypadkach może to nawet pogłębić pozytywny efekt ich zastosowania.

Ostatnimi czasy powstają także inne produkty zaliczane do kategorii kosmetyków, które producenci nasączają odpowiednią dawką feromonów. Do takich artykułów drogeryjnych zaliczają się m.in.:
- żele pod prysznic,
- mydła,
- perfumy,
- balsamy do ciała,
- mydła do golenia.