Wczytuję dane...

Kozie mleko w kosmetykach

Kozie mleko w kosmetykach

Pielęgnacyjne właściwości dzisiejszych kosmetyków są bardzo szeroko znane i omawiane. Wydaje się nam (oglądając spoty reklamowe w telewizji), że branża ta rozwija się w niezwykle szybkim tempie, by dać nam zdrową, gładką i dobrze odżywiona cerę. Powstaje tu jednak pytanie, w jaki sposób radzono sobie zanim zwykły krem przeciw zmarszczkom otrzymał moc lasera? Odpowiedź jest niezwykle prosta – składniki naturalne.

Doskonała natura

Często zapominamy, że natura to najdoskonalsze dzieło, z którego czerpią naukowcy tworząc swoje wynalazki. Składniki pochodzenia naturalnego w kosmetykach również są takim przykładem. Weźmy chociażby mleko kozie. Najbardziej znany przykład jego wykorzystania na korzyść skóry to kąpiele Kleopatry w starożytnym Egipcie. Na ten temat krążą legendy, a jak ma się dzisiejsza wiedza na temat tego składnika?

Wykorzystanie koziego mleka

Obecnie na nowo odkrywamy i jesteśmy zaskakiwani magią koziego mleka. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to swojego rodzaju rewolucja jeśli chodzi o ten składnik. Na masową skalę powstają z niego kremy, balsamy, mleczka do ciała i twarzy oraz cały szereg innych pachnących i zbawiennych dla cery kosmetyków. Stosując je, w perfekcyjny i przyjemny sposób oczyścimy naszą skórę, wygładzimy i zmiękczymy. Dodatkowym profitem z użycia koziego mleka jest bardzo dobry stopień natłuszczenia cery i skuteczne zapobieganie jej szybkiemu wysychaniu.

Właściwie mleko kozie jest doskonałe dla każdej, nawet najbardziej zmęczonej i spękanej skóry. Jego łagodne działanie oraz właściwości lecznicze nadają jej na nowo szlachetnych i delikatnych właściwości oraz uelastyczniają ją. Dzięki zawartemu w nim kwasowi mlekowemu szybko pozbędziemy się zniszczonego naskórka i odsłonimy świeże piękno nowej skóry.


Właściwości

Kozie mleko zawiera w sobie:
- witaminy (A, B, E, PP i D),
- wapń,
- potas,
- fosfor
- kwasy tłuszczowe,
- trójglicerydy.

Zastosowanie mleka koziego daje możliwość utrzymania odpowiedniego pH skóry oraz ma działanie zapobiegające rozwojowi bakterii. Dodatkowo jest to świetny składnik przeciwzmarszczkowy, rozświetlający i odmładzający. Każdy kto ma problemy ze skórą (łuszczeniem, nawilżeniem itp.) powinien czym prędzej spróbować kosmetyków na bazie tego mleka.